خرید دوربین مداربسته برای ادارات

خرید دوربین مداربسته برای ادارات

بلاگ نوشته های السام

خرید دوربین مداربسته برای ادارات

(12 رای)

هدف اصلی از خرید دوربین مداربسته برای ادارات، برقراری امنیت بیشتر است. به منظور حصول اطمینان از حفاظت افراد و دارایی های کلی آن ها، مبحث امنیت و اهمیت آن در تمام اقشار و مشاغل مطرح می شود.

اگر چه دفاتر اداری مانند فروشگاه ها و پمپ بنزین ها به راحتی در معرض سرقت و خطرات امنیتی نیستند اما از این قاعده نیز مستثنی نمی باشند.

دفاتر مخصوصا در مناطق شهری اغلب با ورود متجاوزان در ساعات ناهار، سرقت وسایل و مدارک از میزها و مشکلاتی از این دست مواجه هستند. نصب دوربین مداربسته برای ادارات، راه حلی آسان برای ایمن نگه داشتن کارمندان،مشتریان و وسایل آنها می باشد.

خرید دوربین مداربسته برای ادارات
خرید دوربین مداربسته برای ادارات

گام های مهم برای خرید دوربین مداربسته برای ادارات

در این مطلب در چندین گام سعی داریم تا خرید دوربین مداربسته برای ادارات را برای شما آسان کنیم:

 1. چرا برای ادارت به دوربین مداربسته نیاز داریم ؟
 2. دوربین اداری را کجا نصب کنیم؟
 3. بهرین نقاط برای نصب دوربین مداربسته کجا است؟
 4. چه نوع سیستم نظارتی میخواهیم؟
 5. از چه برندی استفاده کنیم بهتر است؟
 6. دورین های مداربسته نسل چجدید په امکاناتری را ارایه می دهند؟
 7. چه نکاتی را باید برای نصب دوربین مداربسته در ادارت رعایت کنیم؟
 8. سایر مزیت های نصب دوربین مداربسته اداری

1: چرا برای ادارت به دوربین مداربسته نیاز داریم؟

نظارت بر کارمندان در حین انجام کار
نظارت بر کارمندان در ساعت‌های کاری

در کل املاک تجاری مانند ساختمان های اداری و همه شرکت ها نیاز به راه حل های امنیتی یکپارچه دارند. اگرچه نگهبانان محافظت را در طبقه همکف ایجاد می کنند ، اما دید آنها به اندازه کافی گسترده نیست که بتوانند مراقبت تمام و کمالی داشته باشند. از دلایل مختلف نصب دوربین مداربسته برای ادارات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش میزان دزدی و ورود افراد متفرقه
 • نظارت بر کارمندان در حین انجام کار
 • جلوگیری از ایجاد تغییرات در مدارک مالی و حقوقی شرکت
 • امکان کنترل از راه دور (Remote Monitoring) اداره
 • بهبود خدمات رسانی به ارباب رجوع و عملکرد کارمندان
 • حقیقت سنجی عملکرد های کارکنان و مراجعین

2: دوربین مداربسته را کجا نصب کنیم؟

برای اینکه انتخاب کنیم دوربین مدابسته را برای چه قسمتی از اداره نیاز داریم ابتدا باید تشخیص دهیم چه نوع نظارتی مد نظر ما است و با توجه به آن نوع دوربین مداربسته خود را انتخاب کنیم.

بدین منظور شرکت های مختلف نصب دوربین مداربسته به وسیله متخصصین در این زمینه محل اداره شمارا کارشناسی کرده و به صورت دقیق تعداد دوربین و نوع دوربین مداربسته را با توجه به نیاز شما تشخیص و محل نصب دوربین را برای شما معین می کنند.

3: بهترین نقاط برای نصب دوربین مداربسته کجا است؟

با انتخاب محل مناسب و دارای بیشترین رفت وآمد در ادارات برای نصب دوربین مداربسته، می توانیم علاوه بر بالابردن کارایی دوربین، از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری کنیم.

حال به معرفی چندین نقطه مناسب برای نصب دوربین مداربسته خواهیم پرداخت.

مقابل درب ورودی

از مکان های مهم ساختمان های اداری درب ورودی و همچنین ناحیه ای از ورودی به سالن اصلی مجتمع است، چرا که بیشترین مسیر تردد است و نصب‌ دوربین مداربسته برای نظارت و کنترل روی رفت و آمد بسیار حائز اهمیت است.

به عنوان مثال می توان از دوربین های با زوم خودکار و لنز کیفیت بالا استفاده نمود تا در مواقع نیاز بر روی صورت افراد زوم کند.ویا در هنگام خروج مشتری یا نفرات اداره از درب خروج، از مورد سرقت قرار گرفتن اموال آن‌ها بتوان جلوگیری نمود.

نظارت بر درب ورود و خروج ادارات
نظارت بر درب ورود و خروج ادارات

راهروها و محل رفت و آمد مراجعه کنندگان

راهروها و سالن های مجتمع به دلیل رفت و آمد و گاهاً ازدحام جمعیت مراجعه کنندگان از نقاط حساس یک اداره به شمار می آیند. نصب دوربین مداربسته در این ناحیه علاوه بر آن که امکان نظارت بر تردد مراجعین را فراهم می سازد، به نحوی عملکرد پرسنل و شرایط بهداشتی محوطه نیز تحت نظارت خواهد بود.

در نظر داشته باشید طبق قوانین باید افراد مراجعه کننده از نصب دوربین مطلع شوند.

نظارت بر محل رفت و آمد مراجعه کنندگان
نظارت بر محل رفت و آمد مراجعه کنندگان

محل کار کارمندان اداره

هدف از نصب دوربین مداربسته در این ناحیه، مشاهده عملکرد کارکنان و بهبود راندمان کاری است. گرچه مزیت این موضوع را فقط به بالابردن کیفیت کارکرد کارمندان نباید دانست. زیرا وجود دوربین در اتاق کارکنان ابزاری بازدارنده از وقوع برخی جرایم در زمان عدم حضور کارکنان نیز است.

براساس قوانین نصب دوربین مداربسته کارمندان از نصب دوربین در اداره باید مطلع باشند.

نظارت بر کارکنان در ادارات
نظارت بر کارکنان در ادارات

پارکینگ و درب ورودی آن

در صورت وجود پارکینگ برای مجموعه ی اداری، برای امنیت بیشتر می توان در این محل دوربین مداربسته نصب کرد. بهترین محل برای نصب دوربین های مداربسته، پارکینگ در ابتداری درب ورودی از داخل و نیز از بیرون برای احاطه هرچه بیشتر نصب نمود. اگر پارکینگ وسیع باشد می توان برای محیط داخلی پارکینگ نیز دوربین را نصب کرد.

نظارت بر پارکینک توسط دوربین مداربسته
نظارت بر پارکینک توسط دوربین مداربسته

4: چه نوع سیستم نظارتی میخواهیم؟

برای ادارات با قصد نظارت کلی و عمومی بر روی نفرات و محیط کاری بهتر است از دوربین های آنالوگ HD استفاده کنیم تا هزینه نهایی نصب دوربین های برایمان کم تر‌شود.ولی برای محیط های گسترده و مهم تر بهتر است از دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) استفاده شود تا هم کیفیت بالاتر و هم بتوانیم جزییات دقیق تری را تحت نظارت داشته باشیم.

5: از چه برندی استفاده کنیم بهتر است؟

امروزه در بازار ایران برند های متنوع زیادی در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت می کنند که می‌توان برند های  هایک ویژن ، داهوا ، هایلوک و پلیس را نام برد که جزو پرفروش های ایران هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند و از لحاظ قیمتی نیز مقرون به صرفه می باشند.

راهنمای انتخاب برند دوربین مداربسته
برند های دوربین مداربسته

6: دوربین های مداربسته نسل جدید چه امکاناتی را ارایه می دهند؟

نظارت از راه دور کارکنان ادارات

دوربین های امروزی با قابلیت های مختلفی که دارند می توانند امکانات متنوعی را برای کاربر ارایه دهند که به تشریح برخی از آن ها خواهیم پرداخت.

 1. کنترل از راه دور از طریق Android, iOS یا هر سیستم عامل دیگر
 2. ضبط ویدئو با قابلیت تشخیص و شناسایی حرکات و اصوات
 3. انجام ضبط ویدئو به صورت ۲۴ ساعته
 4. پوشش ناحیه­ ی خصوصی
 5. عدم امکان حذف بخشی از ویدئو
 6. تشخیص نفوذ و دستکاری سیستم دوربین مداربسته اداری
 7. قابلیت ضبط پیش از آلارم
 8. ضبط دسترسی غیرمجاز
 9. قابلیت ضبط مداوم  (میزان ذخیره تصاویر با توجه به هارد و محل ذخیره سازی در دستگاه های مختلف متفاوت است.)
 10. ظرفیت زوم اوپتکال دیجیتال
 11. آلارم تشخیص حرکت

7: چه نکاتی را باید برای نصب دوربین مداربسته در ادارات رعایت کنیم؟

قوانین نصب دوربین مداربسته برای ادارات
قوانین نصب دوربین مداربسته برای ادارات

نصب دوربین در محیط‌های کاری بصورت قانونی و رعایت ضوابط، نقش بسیار مثبت و مفیدی در آن محیط را خواهد داشت. از طرف دیگر مواردی نیز در این ارتباط مورد توجه هست از جمله نگرانی کارکنان از حفظ حریم شخصی خود که کارفرما با اقداماتی می تواند این موضوع را حل کند.

برای پیشگیری از بروز تنش و ناراحتی میان کارکنان، کارفرما می تواند اطلاعاتی را قبل از نصب دوربین مداربسته در محیط کار، در اختیار کارمندان قرار دهد. این اطلاعات شامل موارد زیر می باشد.

 1. اطلاع رسانی از نصب دوربین مداربسته در محل کار
 2. اعلان علت نصب دوربین مداربسته
 3. نحوه حفاظت از حقوق کارکنان و حریم شخصی آنها
 4. نحوه استفاده از تصاویر ضبط شده
 5. اعلام فضای تحت پوشش دوربین مداربسته

8: سایر مزیت های دوربین های مداربسته اداری

نظارت از راه دور بر کسب و کار 

در بیشتر اوقات امکان حضور مدیران به طور تمام وقت در ادارات و دفاترشان وجود ندارد. با این حال تمایل دارند در زمان های غیبت خود از احوالات و امورات شرکت و اداره خود با خبر شوند. به عنوان مثال در شرکت شما یک مشاجره رخ داده است و یا یک دزدی در ساعات کاری انجام شده و اموال مهم شرکت به سرقت رفته است و یا یک ارباب رجوع از طرز برخورد و کارکرد یک کارمند شکایت دارد. شما با نصب دوربین مداربسته و بازبینی ویدیو های ضبط شده می توانید به راحتی این مشلات را برطرف کنید.

محافظت از کارکنان

 دوربین مداربسته می تواند از کارمندان مجموعه محافظت کند. به عنوان مثال در شرکت شما کارمندی توسط یک مشتری مورد حمله قرار می گیرد و یا از طرف دیگر نفرات کارکنان شرکت مورد اتهام به دزدی و یا کسور کار قرار می گیرد، با نصب دوربین مداربسته مناسب می توانید از کارکنان خود در چنین مواردی محافظت نمادید.

انتقال احساس امنیت و اعتماد به نفس به مشتری

نصب دوربین مداربسته در سازمان ها، ادارات، بانک ها و… به مشتریان احساس امنیت و ایمنی را انتقال می دهد. به عنوان مثال در بسیاری از کارهای اداری به علت طولانی بودن برخی روندها و پیگیری پرونده ها مشتریان احساس می کنند حقی از آنها تضعیف شده است. در حالی که با وجود دوربین و این که بدانند عملکرد کارکنان تحت نظارت و کنترل است، احساس بهتری خواهند داشت.همچنین مشتریان می توانند در صورت بروز چنین مشکلی شکایت کرده و از حق خود دفاع کنند.

راهنمایی اخر برای نصب دوربین مداربسته برای ادارات: از شرکت خوب و معتبر خرید کنید.

ما در دوربینو اعتماد سازی می کنیم
ما در دوربینو اعتماد سازی می کنیم

اینکه چه کسی را برای نصب دوربین نهایی خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. فراموش نکنید سیستم مداربسته مستقیما با امنیت شما در ارتباط است و انتخاب بد می تواند امنیت شما را به مخاطره بیاندازد.

پس قبل از سفارش به دنبال یک شرکت معتبر و قابل اطمینان باشید. نصب یک سیستم مداربسته تنها به راه اندازی اولیه آن خلاصه نمی شود. شما نیازمند پشتیبانی و بررسی دوره ای دوربین ها هستید. پس مطمئن شوید از جایی خرید می کنید که معتبر است و به درخواست های پشتیبانی شما پاسخگو می باشد.

ما در دوربینو ، با اتکا بر تجربه و دانش و اشنایی با تکنولوژی روز با استفاده از کارشناسان مجرب همواره در کنار شما برای رسیدن به قله امنیت حضور داریم. تا راهنمای بسیار خوبی برای تامین امنست شما باشیم.

https://elesam.com/blog/cctv-tutorial/cctv-for-home/

پیشنهادهای لحظه‌ای برای شما

دیدگاه شما

دوربینو | تجربه‌ی خرید آنلاین دوربین مداربسته 

دوربینو بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور در زمینه دوربین مداربسته و دزدگیر، اینک در آستانه‌ی پنجمین سال فعالیت، با گستره‌ای از کالاهای متنوع در زمینه سیستم‌های امنیتی، برای کاربران خود «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» را تداعی می‌کند. «ارسال سریع»، «ضمانت بهترین قیمت» و «تضمین اصل بودن کالا» سه اصل اولیه است که دوربینو از نخستین روز تاسیس سعی کرده به آن پایبند باشد و با رعایت این سه اصل، هرسال، حوزه‌های تازه‌ای را در فروش کالا و خدمات، به دایره‌ی فعالیت خود افزوده است. گستره‌ای به وسعت تمام تجهیزات مورد نیاز برای تامین امنیت منزل و محیط کار و … . دوربینو ، چهار سال پس از آغاز فعالیت، با داشتن مراکز توزیع در استان تهران و شیراز ، امکان تحویل کالا را به‌صورت رایگان (در مورد خریدهای بیش از دو میلیون تومان) در همان روز ثبت سفارش فراهم کرده است.

نماد اعتماد

استفاده از مطالب سایت برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دوربینو و لینک به منبع بلامانع است. Copyright © 2017 – 2022

عضویت در خبرنامه السام

با عضویت در این خبرنامه از جدیدترین مقالات و محصولات السام مطلع شوید
بروز بمانید
close-link
Click Me
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
فرم ورود به دوربینو

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در دوربینو